Lajmet

Shtyhet debutimi i asistentit virtual të Samsung, Bixby

Publikuar , 12 Prill 2017
0
Debutimi i Galaxy S8-tës kthehu vëmendjen kryesisht drejt një trendi të ri dizajni ku ekrani zinte pjesën më të madhe të panelit ballor të telefonëve si dhe drejt inteligjencës artificiale. Shtyhet debutimi i asistentit virtual të Samsung, Bixby Photo Source: Getty Images

Samsung do të shtyjë debutimin e asistentit virtual Bixby përtej daljes në shitje të Galaxy S8-ës raportoi Wall Street Journal. Sipas burimeve, kjo vonesë do të zgjasë deri në fund të muajit Maj.

Debutimi i Galaxy S8-tës kthehu vëmendjen kryesisht drejt një trendi të ri dizajni ku ekrani zinte pjesën më të madhe të panelit ballor të telefonëve si dhe drejt inteligjencës artificiale.

Bixby ishte një prej yjeve që shkëlqeu në aktivitet i cili ka një buton të dedikuar në Galaxy S8. Asistenti virtual vjen me premtimin se do ti ndihmë përdoruesit të kategorizojnë fotot dhe të qasen në informacione të detajuara përmes komandave zanore.

Modelet e para të Galaxy S8 dhe S8+ do të shiten pa Bixby. Megjithatë asistenti virtual i Google i cili është komponent standart i Android do të jetë i disponueshëm. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  E ardhmja e smartfonëve është pa butonë fizikë

Lajmet e fundit>