Lajmet

Si mundet teknologjia e ditëve të sotme të pushtojë botën? (Infografik)

Publikuar , 06 Korrik 2015
0
Si mundet teknologjia e ditëve të sotme të pushtojë botën? (Infografik)

TechTakeOverTheWorldFeat-644x373Ne kemi prirjen të gjykojmë një teknologji të re pozitivisht. Natyrisht që teknologjia po e bën botën një vend më të mirë në shumë mënyra.

Por gjithashtu ekziston edhe një anë e errët e saj. Teknologjia e ditëve të sotme në të vërtetë mund të shkaktojë shumë dëme serioze. E keqpërdorur, lehtësisht mund të bëhet instrument për të pushtuar botën.

Sigurisht mos e çoni mendjen tek filmat fantashkencë sepse ajo nuk ka për të ndodhur por diçka më reale. Hidhini një sy infografikut të mëposhtëm dhe ndani mendimet tuaja lidhur me këtë temë në fushën e komenteve. (PCWorld Albanian)

TechTakeOverTheWorldFeat-644x373 take-over-the-world-tech-infographic-V2

LEXO EDHE:  Një student në SHBA shkatërron 59 kompjuterë me një USB Killer

Lajmet e fundit>