Analiza

Si pozicionohet iPad Mini kundrejt konkurrentëve të tjerë

Publikuar , 24 Tetor 2012
0
Si pozicionohet iPad Mini kundrejt konkurrentëve të tjerë

iPad Mini, nuk është tableti i parë më i vogël se të zakonshmit, që hyn në treg.

Prandaj, Apple përballet me një konkurrencë jo vetëm të fortë por edhe me çmime më të lira.

Pajisja ka një ekran 7.9 inç, rezolucion 1024 x 768, një proçesor Apple A5 dhe një kamera të pasme prej 5 MP. Çmimi fillon nga 329$ për versionin vetëm me Wi-Fi dhe 16GB hapësirë.

Google Nexus 7, për shembull, ka një rezolucion më të lartë ekrani, vjen me versionin e fundit të Android (4.1, Jelly Bean) dhe ka një çmim fillestar prej 199$.

Për t’ju ndihmuar të bëni dallimin mes disa prej modeleve më popullore të tabletëve të vegjël, ju paraqesim tabelën e mëposhtme. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Huawei së shpejti do të marrë lejen për aplikacionet e Google në telefonët Android

Tags >

iPad Mini