Lajmet

Si ta merrni MAC adresën e cilitdo kompjuter me Windows në rrjetin tuaj

Publikuar , 11 Maj 2013
0
Si ta merrni MAC adresën e cilitdo kompjuter me Windows në rrjetin tuaj

mac adresaA e keni ditur që mund të merrni MAC adresën e cilitdo kompjuter që e ka sistemin operativ Windows pa pasur nevojë që të largoheni nga karrigia juaj.

Thjesht hapeni një dritare komanduese dhe shkruani

getmac /s viper

mac adresa1

Nëse nuk jeni në një domein, ju mund të keni nevojë që të përdorni pjesën /U dhe të shkruani emrin e një llogarie të administratorit në kompjuterin tjetër

getmac /s <machine> /u <emriipërdoruesit> /p <fjalëkalimi>

Është kaq e thjesht, vetëm zëvendësojeni pjesën viper me emrin e kompjuterit tuaj personal. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Microsoft publikon trailerin e parë të Age of Empires 4

Tags >

pc
Lajmet e fundit>