Lajmet

Si të aksesoni Microsoft News në iOS, Android dhe Windows 10

Publikuar , 22 Qershor 2018
0
Microsoft News mund të ndihmojë kompaninë të konkurrojë për më shumë vëmendje në telefonin dhe kompjuterin tuaj. Si të aksesoni Microsoft News në iOS, Android dhe Windows 10

Të mërkurën, Microsoft zbuloi Microsoft News, një motor lajmesh që mbulon artikuj nga i gjithë uebi dhe i dërgon ato në në faqen tuaj të Microsoft.

Për të filluar përdorimin e Microsoft News në telefonin tuaj, shkarkoni aplikacionin Microsoft News. Aplikacioni është aktualisht në dispozicion për përdoruesit e iOS dhe Android.

Në pajisjet e Windows 10, Microsoft News tani autorizon burimet e lajmeve për faqen fillestare të Microsoft Edge, aplikacionin e lajmeve, Skype, Xbox dhe Outlook.com.

Microsoft News gjithashtu fuqizon faqen e lajmeve në MSN.com, të cilat mund t’i përdorni për çdo PC ose Mac të lidhur në internet.

Microsoft ka lajmëruar lajme nga MSN që filloi në vitin 1995, por 23 vjet më vonë gazetaria dhe mënyra se si konsumojmë lajmet kanë ndryshuar.

Një studim i kohëve të fundit nga Instituti Reuters zbuloi se alarme nga agreguesit si Apple News dhe Google News janë më të rëndësishme se kurrë për mënyrën se si konsumojmë lajme dixhitale.

Microsoft News mund të ndihmojë kompaninë të konkurrojë për më shumë vëmendje në telefonin dhe kompjuterin tuaj.

Microsoft News përdor IA, redaktorët njerëzorë dhe partneritetet botuese për të gjetur tregime nga mbi 3,000 publikime. Është në dispozicion në të gjithë botën dhe në 28 gjuhë të ndryshme. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Përgjysmohet shpërblimi për gërmimin e monedhave të reja Bitcoin

Tags >

Microsoft