Lajmet

Si të krijoni një grup bisede në Snapchat

Publikuar , 14 Shtator 2018
0
Sa më pak aplikacione që përdorni, aq më lehtë mund të bëhet, dhe aq më pak kohë do të humbni. Si të krijoni një grup bisede në Snapchat

Nëse dëshironi të nisni një bisedë në grup me miqtë tuaj, nuk keni pak opsione. Ka shumë aplikacione të shkëlqyera për mesazhe, secili prej të cilëve ka karakteristika të ndryshme dhe do t’u përshtaten llojeve të ndryshme të përdoruesve.

Sa më pak aplikacione që përdorni, aq më lehtë mund të bëhet, dhe aq më pak kohë do të humbni.

Krijimi i një grupi bisede në Snapchat është një proces i drejtpërdrejtë, thjesht ndiqni këto udhëzime hap pas hapi:

  1. Hapni aplikacionin Snapchat në pajisjen tuaj.
  2. Shkoni në faqen Miqtë.
  3. Prekni butonin Shto një bisedë të re në cepin e sipërm të djathtë.
  4. Fusni emrat e njerëzve që dëshironi të përfshini.
  5. Prekni në Bisedë.

Por përpara se të filloni të përdorni funksionin e bisedës në grup, ka disa gjëra që duhet të dini:

Madhësia e grupit të bisedës është e kufizuar në 32 njerëz, duke përfshirë edhe ju. Nëse keni nevojë për më shumë hapësirë, duhet të përdorni Telegram. Ai lejon grupe me deri në 100,000 njerëz. Së fundi, të gjitha bisedat e dërguara nëpërmjet grupit fshihen automatikisht pas 24 orësh. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Ja telefoni i Samsung që do të konkurrojë me flagshipët me kosto të ulët

Tags >

Snapchat
Lajmet e fundit>