Analiza

Si të largoni fotot tuaja që ju shqetësojnë nga rrjetet sociale (Infografik)

Publikuar , 11 Tetor 2014
0
Si të largoni fotot tuaja që ju shqetësojnë nga rrjetet sociale (Infografik)

embarrassing-photos-feat-840x420Keni pasur një ditë të pazakontë më miqtë tuaj dhe keni kapur disa foto që jeni penduar? Mbase nuk është ndonjë problem nëse këto imazhe nuk i sheh askush, por sapo ato të jenë online mund të kapin një audiencë botërisht. Nganjëherë mund të mos jetë faji i juaj, por mbase mund të keni rënë pre e një mashtrimi.

Nëse ato foto përfundojnë në Facebook, Twitter , Google Plus ose Instagram, ju nuk jeni i pashpresë, sepse ka disa mënyra për të raportuar fotot për tek autoritetet, siç është Whoishostingthis.com (PCWorld Albanian)

embarrassing-photos

LEXO EDHE:  Thirrje për bojkotimin e rrjeteve sociale më 4 dhe 5 Korrik

Lajmet e fundit>