Ja se si

Si të largoni shumë persona nga miqësia në Facebook?

Publikuar , 15 Dhjetor 2011
0
Si të largoni shumë persona nga miqësia në Facebook?

Kjo mund të bëhet por duhet të bëhet përpara se të përdoret Timeline. FacebookDeletes është një skript Greasemonkey për Firefox që do t’ua mundësojë fshirjen e shumë shokëve në Facebook me një kuti të thjeshtë. Me skriptin e instaluar, ju duhet që të shkoni tek faqja juaj e miqve ku do të shihni një buton “Facebook Delete Friends”. Tani, ju duhet të kontrolloni kutitë e personave të cilët nuk dëshironi më që t’i keni në listën e miqve në Facebook.

Nëse tashmë e keni instaluar Timeline, nuk duket të jetë një rrugë e qartë për të fshirë të grup të shokëve menjëherë./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Ja sesi të fshini një grup në Facebook nga kompjuteri dhe smartfoni