Blog

Sikur botës të mos i mjaftonte koronavirusi, Pentagoni publikon filmime të UFO-ve

Nga: PCWorld
Publikuar , 28 Prill 2020
Pentagoni i publikoi këto video për të eliminuar dyshimet nëse janë të vërteta ose jo. Sikur botës të mos i mjaftonte koronavirusi, Pentagoni publikon filmime të UFO-ve

Sikur botës të mos i mjaftonte ajo që po kalon tani, përballë nesh është një tjetër sfidë globale: jashtëtokësorët.

Pentagoni zyrtarisht publikoi tre video klipe duke treguar objekte fluturuese të paidentifikuara (UFO) në qiejt e bazave ushtarake Amerikane.

Filmimet janë publikuar privatisht në 2007 nga një kompani private. Në klipe mund të dëgjohen pilotët të cilët kanë kapur filmimet dhe shprehen të surprizuar për shpejtësinë e lëvizjes së tyre.

Pentagoni i publikoi këto video për të eliminuar dyshimet nëse janë të vërteta ose jo. Por nga ana tjetër thotë se nuk ka asgjë për tu shqetësuar pavarësisht se nuk janë identifikuar objektet në fjalë.

Një prej zërave në video spekulon se mund të jenë fenomene atmosferike apo edhe objekte fluturuese në testim. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Autoritetet Amerikane konfiskojnë 1 miliardë dollarë në Bitcoin

Tags >

youtube