Vëzhgim

SimplyRead i kthen uebfaqet në forma bazike

Publikuar , 16 Dhjetor 2011
0
SimplyRead i kthen uebfaqet në forma bazike

Instaloni shtojcën dhe një ikonë e vogël “SR” do të vendoset në shiritin e adresës në shfletuesin tuaj të uebit. Hapni ndonjë artikull të ndonjë portali ose blogu dhe klikoni atë ikonë. Çdo gjë do të largohet nga paraqitja për t’u parë më pastaj vetëm disa përbërës thelbësorë të artikullit dhe asnjë nga panelet anësore.

Shtypni këtë lidhje për ta marrë një kopje falas të kësaj shtojce për Firefox ose Chrome ose një program të vetë-qendrueshëm JavaScript që mund të ndërlidhet me shfletues të tjerë me pak punë.

SimplyRead është një program i vetëm që mund të largojë bezdisjet e padëshirueshme nga uebfaqet që të ofrohet një lexim sa më i këndshëm në gjërave në ueb. Programi është i paketuar si një shtojcë për shfletues të ndryshëm, si Chrome dhe Firefox, të uebit ose një program të vetë-qëndrueshëm JavaScript që do të mundësonte përdorimin e kësaj vegle edhe në shfletues të tjerë.

Klikoni këtu për ta shkarkuar këtë vegël./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  iPhone SE: Çfarë mund të kërkojmë më shumë nga një iPhone low-cost