Lajmet

Sipas Google Chrome, uebfaqja TwitPic është e rrezikshme

Publikuar , 01 Janar 2013
0
Sipas Google Chrome, uebfaqja TwitPic është e rrezikshme

malwareNëse keni provuar që të qaseni në TwitPic ose Twitter duke përdorur shfletuesin Google Chrome gjatë ditës së diel, ju mund të keni pasur një problem.

Google ka paraqitur paralajmërime për sulme keqdashëse kurdo që vizitorët provojnë që t’i qasen faqes TwitPic ose ndonjë faqeje që mbështetet në shërbimin, ndonëse lidhjet e drejtpërdrejta dhe fotografitë e vendosura ende punojnë.

TwitPic thotë që për momentin është duke provuar që të përmirësojë problemin.

TwitPic ka informuar përdoruesit për progresin e vet për të zgjidhur problemin.

Ndërkohë, për t’iu qasur furnizimeve tuaja, përdorni shërbimet e tjera si TweetDeck dhe aplikacione të tjera të ngjashme që nuk janë të qasur përgjatë Google Chrome. (PC World Albanian)

LEXO EDHE:  Kriptomonedha më e madhe në botë Bitcoin drejt në momenti historik

Tags >

uebfaqe