Vëzhgim

Siri ndihmon që të kryhen 30 milionë shitje të iPhone 4S

Publikuar , 10 Dhjetor 2011
0
Siri ndihmon që të kryhen 30 milionë shitje të iPhone 4S

iPhone nuk ishte e vetmja gjë e shitur nga Apple – më shumë se 12 milionë iPad janë shitur gjatë këtij çereku të vitit. Sipas analistit nga UBS, Maynard Um, ishte “e arritshme” për Apple të shiste 13 milionë iPad në çerek, duke tejkaluar vlerësimin e tij origjinal që parashikonte 12 milionë sosh.

Smartphone-ët e Apple paraqesin dhjetë përqindëshin e të gjithë telefonave në Shtetet e Bashkuara dhe pajisjet që e përdorin sistemin operativ iOS kanë 28.1% të tregut të smartphone-ëve. Android udhëheq 46.3% të tregut të smartphone-ëve në Shtetet e Bashkuara, i përdorur nga prodhues të ndryshëm si Samsung, Motorola dhe HTC./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 8 Pro: Telefoni që Samsung i trembej më së shumti