Harduer

Skaneri MakerBot Digitizer vetëm për 1400 $

Publikuar , 25 Gusht 2013
0
Skaneri MakerBot Digitizer vetëm për 1400 $

MakerBot-DigitizerMakerBot ka hapur prenontimet për skanerin desktop 3D MarkerBot Digitizer, një skaner 3D që krijon modele 3D të objekteve realë.

Pajisja që fillimisht u prezantuar në muajn mars, kushton 1400 $ plus një shtesë opsionale pre 150 $ për programin suportues dhe shërbimet për MarkerBot të quajtur Digitizer MakerCare.

Tregtimi pritet të fillojë në mes të tetorit të këtij viti. MakerBot Digitizer përdor dy lazeraedhe një kamer për të skanuar objektet deri në 8 inç të gjatë dhe 8 inç diametër, duke i konvertuar ata në formate standardë 3D.

I gjithë procesi kërkon vetëm disa minuta dhe nuk kërkon ndonjë eksperiencë dizajnimi apo 3D. MakerBot, i cili u ble nga Stratasys në qershor të vitit 2013, i ka rritur pritshmëritë me biznesin e tij të printerëve 3D.

Aktualisht ka dy pajisje që ofron: The MakerBot Replicator 2 dhe MakerBot Replicator 2X. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”9GfnKKczec0″]

LEXO EDHE:  Çmimi nobel në Kimi shkoi për shpikësit e baterive lithium-ion

Lajmet e fundit>