Lajmet

Skype 5.1, version i ri i aplikacionit për iPhone

Publikuar , 21 Qershor 2014
0
Skype 5.1, version i ri i aplikacionit për iPhone

UntitledPas rreth një jave të lançimit të versionit të Skype 5.0, Microsoft nxori versionin 5.1, që u realizua si shkak i kritikave dhe këshillave të përdoruesve të iPhone. Ky përditësim është kryesisht për telefonët me sistem operativ iOS.

Ndryshimet që janë realizuar në aplikacionin Skype janë:

-Ju mund të fshini si dhe të modifikoni bisedat dhe mesazhet që keni dërguar.

-Është shtuar shërbimi “add favourites” ku përdoruesi zgjedh personat me të cilët bisedon më shumë.

-Ndryshim tjetër që u bë është edhe përmirësimi i programit që përdoret për komunikimin nëpërmjet zërit online midis përdoruesve VoiceOver. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Gjykata e Lartë Evropiane lëshon bombën për uebsajtet që përdorin butonin Like të Facebook

Tags >

iOSSkype
Lajmet e fundit>