Lajmet

10 historitë e bujshme të sigurisë kibernetike në 2015-tën

Dhj 24 2015

2015-ta ishte një sfidë për sigurinë kibernetike. Ishim dëshmitarë të zbulimit të grupeve të famshme të hakerave ashtu siç pamë hakime të bujshme dhe një dobësi të frikshme në Android.

Sigurisht që 2014-ta kishte Heartbleed dhe hakimin e Sony, por as 2015-ta nuk qëndron pas në këtë aspekt. (PCWorld Albanian)

Tags >

siguri