Harduer

10 telefonët inteligjentë më të mirë të 2015-tës

Dhj 31 2015

2015-ta ka qenë një vit suksesi për Apple dhe zhgënjimi për Samsung. Kompania koreane u dorëzua përballë rekordit të shitjeve të iPhone 6S dhe 6S Plus e megjithatë përpjekjet nuk munguan.

Nga ana tjetër pamë një rival të denjë të markës Nexus nga Google. Nexus 6P padyshim është telefoni inteligjent më i mirë Android në treg aktualisht. Madje këtë vit pamë edhe sesi dëshpërimisht kompania kanadeze BlackBerry dorëzohet përballë Android-it me telefonin BlackBerry Priv. Ndërkaq Microsoft akoma nuk i ka humbur shpresat tek platforma Windows Mobile.(PCWorld Albanian)