Harduer

Smartfonët më të mirë Android që mund të blini

Publikuar , 30 Nëntor 2014
0
Smartfonët më të mirë Android që mund të blini

Cilado qofshin preferencat tuaja, smartfonët Android padyshim ofrojnë një ndjesi lirie në përdorim dhe mundësi të panumërta të cilat të gjithë i vlerësojnë. Android gjendet në 85 % në telefonët inteligjentë të ditëve të sotme. Në këtë artikull kemi përzgjedhur telefonët Android tonë të preferuar që ofrojnë eksperiencat mobile më të mira.

Google Nexus 6

nexus-6-3017-024Me një ekran 5.96 inç quad HD, proçesor i jashtëzakonshëm Snapdragon 805, dhe Android 5.0 Lollipop, Nexus 6 padyshim është smartfoni më i avancuar Android që ekziston sot në treg. Modeli 32 GB i smartfonit do t’ju kushtojë 649 dollarë.

Sony Xperia Z3, Z3 Compact

sony-xperia-z3-compact-14Specifikat e këtij smartfoni së bashku me rezistencën ndaj ujit karakteristike për Sony, do t’ju kushtojnë afro 600 dollarë. Ndërsa modeli Z3 Compact me madhësinë e tij të “tkurrur” është më i përshtatshëm për ata që duan të kursejnë nga buxheti i tyre afro 100 dollarë.

Motorola Moto X (Gjenerata e dytë)

24moto-x-2014Smartfoni Moto X (2014) ofron për përdoruesit më shumë liri përdorimi se çdo telefon tjetër. Në SHBA një model i tillë 16 GB do të kushtojë 500 dollarë, ndërsa në Britani 420 Paund. Ky smartfon me një ekran 1080p, proçesor Quad Core, dhe opsione për të përshtatur dizajnin padyshim e bën një zgjedhje të dëshiruar nga kushdo.

Motorola Moto G (Gjenerate e dytë)

motorola-moto-g-3615-008Moto G? Ekzistojnë tre versione të tilla. Modeli 2014 ka akoma harduerin e origjinalit, ndërsa akoma mbetet një ndër smartfonët më të mirë buxhetor në treg. Përdoruesit që duan shpejtësi mund të blejnë edhe modelin LTE. Dhe mos të harrojmë të përmendim se modeli i ri ka një ekran 5 inç.

HTC One M8 Edicioni Google Play

LEXO EDHE:  Aplikacionet Android funksionojnë ngadalë? Ja çfarë duhet të bëni

htc-one-m8-google-play-edition-product-photos01Me dizajnin e tij prej alumini, dhe cilësinë e lartë të ndërtimit përgatituni të paguani goxha para nëse doni këtë variant të HTC One M8. Smartfoni është i disponueshëm në SHBA për 700 dollarë. Ekrani i mrekullueshëm 1080p, proçesor super të shpejtë Snapdragon 801 dhe bokset e dyfishta në pjesën ballore ky smartfon është një luks për adhuruesit e Android.

Google Nexus 5

Samsung_Galaxy_Light_35835001-8858-008Nexus 5 mund të mos jetë smartfoni më i mirë i Google këtë vit, por me dizajnin e tij, ekranin 1080p dhe Snapdragon 800, është një pajisje e një profili të lartë. Falë kërkesës së lartë për këtë smartfon, Google ka konfirmuar se do të mbështesë shitjet e mëtejshme me çmime që variojnë nga 349 dollar përmes PlayStore. (PCWorld Albanian)

Lajmet e fundit>