Harduer

Smartfonët nga Motorola tani mund të njoftojnë kontaktet tuaja të afërta në raste emergjente

Publikuar , 14 Maj 2014
0
Smartfonët nga Motorola tani mund të njoftojnë kontaktet tuaja të afërta në raste emergjente

moto-g-and-moto-eJu sigurisht që do të thërrisni shërbimet emergjente nëse jeni në një situatë të vështirë, por ju me siguri do të donit që t’i informonit edhe shokët dhe familjen që ju keni nevojë për ndihmë. Si i kontaktoni ata? Nëse zgjidhni Moto E ose Moto G LTE, ju do të keni Motorola Alert në dispozicionin tuaj. Aplikacioni i ri ua mundëson që të lëshoni një formë të emergjencës që dërgon njoftime dhe përditësime të rregullta rreth lokacionit tek kontaktet e juaja të rëndësishme.

Ju po ashtu mund t’iu tregoni njerëzve për t’u takuar dhe ju mund të definoni shtëpinë ose vendin tuaj të punës për t’jua bërë me dije njerëzve që jeni në një vend familjar. Njoftimi nuk do të punojë në Moto X ose Moto G derisa të arrijë një përditësim në një të ardhme të afërt, por sidoqoftë do të mund ta merrni atë në Google Play nëse jeni kureshtarë. (PCWorld Albanian)

motorola-alert

 

LEXO EDHE:  Njerëzit janë të lodhur nga telefonët e shtrenjtë

Lajmet e fundit>