Harduer

Smartfoni HTC 8X do të ketë karikim me wireless

Nov 11 2012
0 Shpërndarje
Smartfoni HTC 8X do të ketë karikim me wireless

Verizon ka konfirmuar se karikimi me wireless do të vije si një opsion shtesë te Windows Phone 8X që do të prodhohet nga HTC.

Kjo e fundit do të përdorë karikimin Qi Wireless, i cili përdoret gjithashtu në Lumia 829 dhe 920.

Gjithsesi kjo karakteristikë nuk do të jetë e pranishme nëse smartfoni nuk do të blihet nga AT&T, T-Mobile në SHBA.

Porositë kanë filluar për 8X dhe Lumia 822 dhe secila prej tyre do të ketë përkatësisht çmimin (1 99$) dhe ( 99 $) që prej 8 janarit.

Dërgesat do të plotësohen brenda janarit. (PCWorld Albanian)

Tags >

HTC
Lajmet e fundit>