Harduer

Smartfoni i ri i Xiaomi ka kamerën më të mirë në një smartfon

Nga: PCWorld
Publikuar , 31 Mars 2021
Mi 11 Ultra ka marrë një renditje të përgjithshme të kamerës prej 143 pikësh në standardet e DxOMark. Kjo është më e lartë se 139 pikë të marra nga Huawei Mate 40 Pro +, i cili kryesoi listën e telefonave inteligjentë me kamerë nga DxOMark deri më tani. Smartfoni i ri i Xiaomi ka kamerën më të mirë në një smartfon

‘Mi 11 Ultra’ , modeli më i ri premium nga kompania e smartfonëve Xiaomi, që u lançua të hënën, ka tejkaluar Huawei Mate 40 Pro + dhe është bërë telefoni inteligjent  numër një në renditjen e kamerës DxOMark. Oferta e serive Mi mbart një konfigurim kamera “pro-grade” në pjesën e pasme që përfshin një sensor masiv, 50 megapikselë primar Samsung GN2.

Mi 11 Ultra gjithashtu ka arritur 100 pikë veçanërisht në provën e zmadhimit. Kjo është dukshëm më e lartë se 68 pikë të marra nga iPhone 12 Pro Max dhe 76 pikë nga Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Mi 11 Ultra ka marrë një renditje të përgjithshme të kamerës prej 143 pikësh në standardet e DxOMark. Kjo është më e lartë se 139 pikë të marra nga Huawei Mate 40 Pro +, i cili kryesoi listën e telefonave inteligjentë me kamerë nga DxOMark deri më tani.

Sa i përket rezultateve të ndryshme, Mi 11 Ultra mori 148 rezultate për fotografinë e tij aktive, 100 për zoom dhe 117 për video. Telefoni duket se ruan strukturën në fotografi akoma mjaft të konsiderueshme gjatë konkurrencës. Disa të dhëna krahasimi janë dhënë gjithashtu nga ekipi i DxOMark për të dhënë një vështrim të shpejtë në avancimet. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  iPhone 12 nuk do të debutojë në Shtator?

Tags >

Xiaomi