Harduer

Smartfoni Lumia 928 teston mikrofonin (Video)

Publikuar , 11 Maj 2013
0
Smartfoni Lumia 928 teston mikrofonin (Video)

lumia 928Deri tani kemi parë se si Lumia 928 filmonte në dritë të ulët, por me sa duket Nokia do të tregojë akoma më shumë aftësitë e smartfonit të vet.

Për këtë gjë kanë bërë një video ku tregohet tëknologjia superiore e Lumias mbi Galaxy S III.

Videoja tregon cilësinë e regjistrimit të zërit në një “concert live” nga të dyja pajisjet. Si rrjedhim Lumia 928 del produkt më superior dhe me më pak stonime në regjistrim. Njësoj si parardhësi i vet 900, Lumia 920 përdor High Amplitude audio Capture (HAAC).

E vetmja gjë që i ngelet Nokias është të prezantojë telefonin zyrtarisht, gjë që do ta bëjë javës që vjen. (PCWorld Albanian)

[youtube id=”8EUDTYeREak”]

LEXO EDHE:  Refuzimi i teknologjisë 5G të kompanive Kineze do ti kushtojë operatorëve Evropianë 55 miliardë euro

Lajmet e fundit>