Harduer

Smartfoni Vibe72 Pro i kompanisë Lenovo së shpejti në treg

Publikuar , 29 Maj 2014
0
Smartfoni Vibe72 Pro i kompanisë Lenovo së shpejti në treg

gsmarenaKompania Lenovo prezanton telefonin e ri inteligjent Vibe 72 Pro. Vibe Z2 Pro, ka një ekran 6 inç me rezolucion 2560 x 1440 piksel. Trupi i këtij telefoni është prej alumini dh është vetëm 7.7 mm i hollë.

Specifikat e këtij telefoni janë: procesor Snapdragon 801 me qark 2.5Khz, 2 GB Ram dhe kamerë 16 megapiksel. Nuk dihet se sa do të ketë memorie të brendshme ky telefon ose nëse do të ketë nevojë për kartë microSD. Sistemi operativ i përdorur për këtë telefon inteligjent është Android 4.4 KitKat. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Google ndryshon politikat e grumbullimit të të dhënave të përdoruesve

Tags >

lenovo