Harduer

Smartfonit të OnePlus i hiqet superfuqia e “rrezeve X”

Nga: PCWorld
Publikuar , 19 Maj 2020
OnePlus tha se nga njëra anë ndihmon përdoruesit të jenë kreativë nga ana tjetër të janë ngritur shqetësime për privatësinë. Smartfonit të OnePlus i hiqet superfuqia e “rrezeve X”

OnePlus do të heqë funksionalitetin e “rrezeve X” të OnePlus 8 Pro me një përditësim softueri që do të vijë në ditët në vijim tha kompania.

Gjithashtu do të çaktivizojë përkohësisht filtrin e kamerës që mund të shohë përmes plastikës dhe veshjeve në versionin Kinez të sistemit operativ duke e lënë operacional tek versioni global.

Lajmin kompania e dha në rrjetin social Kinez Weibo. OnePlus tha se nga njëra anë ndihmon përdoruesit të jenë kreativë nga ana tjetër të janë ngritur shqetësime për privatësinë.

OnePlus 8 Pro u lançua në muajin Prill por vetëm javën e kaluar njerëzit zbuluan superfuqinë e smartfonit duke hedhur dyshime serioze mbi atë çfarë kamera e tij mund të bëjë.

Sidukej filtri mund të kapte dritën infra të kuqe që është e padukshme për syrin e njeriut. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Eksperimenti i majmunit që luan videolojëra është financimi më i fundit i Elon Musk

Tags >

OnePlus