Harduer

Snapchat sjell në Evropë syzet Spectacles

Publikuar , 02 Qershor 2017
0
Ato erdhën në një moment kur kompania ndryshoi emrin në Snap dhe teksa përgatitje të dilte në bursë. Snapchat sjell në Evropë syzet Spectacles

Snapchat Spectacles mbërritën në Evropë këtë të Premte kur dolën në shitje në Londër, Paris, Berlin, Barcelonë dhe Venecia për 129 Euro.

Është hera e parë që syze e rrjetit social të fotove dhe video që zhduken, që shiten jashtë Shteteve të Bashkuara. Spectacles janë produkti i parë harduerik i Snap.

Ato erdhën në një moment kur kompania ndryshoi emrin në Snap dhe teksa përgatitje të dilte në bursë.

E thënë ndryshe Spectacles janë syze me një video kamër të integruar e cila lidhet me Snapchat përmes Bluetooth ose Wi-Fi. Kamera e syzeve realizon video 10 sekondëshe në një kënd tejet të gjërë për të reflektuar syze.

Në Snapchat videot e kapura shfaqen në formatin e plotë kur përdoruesit mund ta rrotullojnë imazhin për të parë çdo gjë të kapur. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Snap lançon versionin e ri të syzeve të realitetit të shtuar, Spectacles