Lajmet

Snowden zgjidhet si përfaqësues i studentëve në stafin drejtues të Universitetit të Glasgow-it

Publikuar , 19 Shkurt 2014
0
Snowden zgjidhet si përfaqësues i studentëve në stafin drejtues të Universitetit të Glasgow-it

edward-snowdenTrupa studentore e Universitetit të Glasgow-it ka zgjedhur ish-kontraktuesin e NSA-së, Edward Snowden, që të shërbejë në një afat trevjeçar si përfaqësues i studentëve në udhëheqjen e lartë të universitetit, raporton BBC.

Snowden ishte kundër çiklistit skocez Graeme Obree, peshkopit Kelvin Holdsworth dhe autorit ALan Bissett.

Studentët kanë kontaktuar me Snowden-in me anë të avokatit të tij për ta ngarkuar atë me rolin e ri. Si rektor, Snowden do të përfaqësojë studentët në administratë. Ai fitoi në një dallim prej 2-me-1 ndaj përcjellësit kryesor në këtë garë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Gmail ka një logo të re