Biznes

SoftBank gati të investojë 1 miliard dollar në WeWork

Publikuar , 31 Janar 2017
0
Grupi japonez SoftBank po konsideron investimin e 1 miliard dollarëve në startupin WeWork raportoi Wall Street Journal. SoftBank gati të investojë 1 miliard dollar në WeWork Photo Source: Reuters

Marrëveshja e cila do të jetë ndër para pjesë e fondit teknologjik 100 miliard dollarësh me Arabinë Saudite tha WSJ.

WeWork aktualisht vlerësohet me 17 miliard dollar por sipas SoftBank kjo shifër është më e lartë. Kjo nuk është hera e parë që SoftBank afrohet me WeWork për një investim të mundshëm.

Disa prej ekzekutivëve të kompanisë kanë vënë në dyshim suksesin e marrëveshjes duke thënë se fokusi i kompanisë është investimi në teknologji.

Gjithashtu SoftBank është në bisedime prej kohësh me startupin Amerikan të taksive Uber për një tjetër investim potencial. Marrëveshja mes SoftBank dhe WeWork nuk është komentuar nga asnjë prej kompanive. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Firefox do të ketë një funksion përkthimi automatik të ngjashëm me Chrome

Lajmet e fundit>