Harduer

Sony risjell konsolën klasike PlayStation Classic

Publikuar , 19 Shtator 2018
0
Konsola del në shitje më 3 Dhjetor. Sony risjell konsolën klasike PlayStation Classic Photo Source: Sony

Duke ndjekur gjurmët e Nintendo, Sony vendosi të risjellë konsolën origjinale PlayStation Classic.

Pajisja do të kushtojë 99.99 euro dhe është e ngjashme me konsolat NES dhe SNES Classic. Ajo vjen me disa tituj si Final Fantasy VII, Tekken 3 dhe Ridge Racer Type 4.

TË NGJASHME >

Konsola del në shitje më 3 Dhjetor.

Përveç mini-PlayStation standard, blerësit do të përfitojnë edhe kontrollerët PS1 klasikë. /GameWorld Albanian

LEXO EDHE:  Shefi i sigurisë kibernetike në Japoni nuk ka përdorur kurrë një kompjuter

Lajmet e fundit>