Lajmet

Sony sjell versionet eksperimentale Android M në disa smartfonë dhe tabletë Xperia

Publikuar , 22 Qershor 2015
0
Sony sjell versionet eksperimentale Android M në disa smartfonë dhe tabletë Xperia

Sony-Xperia-Z1-6-xl

Google ka lançuar versionin paraprak për zhvilluesit të Android M në fund të muajit Maj gjatë konferencës së zhvilluesve I/O, pork y version ishte I disponueshëm vetëm për disa paisje Nexus. Nga ana tjetër Sony I bashkohet kësaj nisme duke lejuar Android M I cili aktualisht është në fazat eksperimentale për disa smartfonë dhe tabletë Xperia.

Skedarët e disponueshëm për të lejuar instalimin e Android M mund ti gjeni në uebfaqen e zhvilluesve të Sony me një guide të thjeshtë si të kaloni këto skedarë në smartfonët Xperia. Mëposhtë kemi paraqitur listen e smartfonëve dhe tabletëve të mbështetur:

 1. Xperia Z3
 2. Xperia Z3 Compact
 3. Xperia Z3 Tablet
 4. Xperia Z2
 5. Xperia Z2 Tablet
 6. Xperia Z1
 7. Xperia Z1 Compact
 8. Xperia Z Ultra
 9. Xperia E3
 10. Xperia M2
 11. Xperia T2 Ultra
 12. Xperia T3

Për më shumë informacion ndiqni këtë lidhje që ju ridrejton për tek uerbfaqja e zhvilluesve të Sony. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Samsung prezanton kamerën 108-megapiksel për smartfonët

Tags >

Sony
Lajmet e fundit>