Harduer

Sony 100 për qind 3D më 2011

Publikuar , 11 Shtator 2010
0
Sony 100 për qind 3D më 2011

Sony ka qenë mjaft i heshtur për sa i përket planeve të saj për 3D TV edhe pse çmenduria 3D veçse ka prekur shumicën e produkteve të saja të ardhshme. Pavarësisht kësaj, Sony nuk ka plane për të kapur 50% të tregut 3D në Japoni, megjithëse Sony nuk do të bëjë asgjë me 3D në linjën e saj të televizorëve më të lirë.

Sony gjithashtu ka bërë një premier të laptopëve të saj të ardhshëm VAIO që përfaqësojnë kulminacionin e planeve të saja për 3D kompjuterë. VAIO i ri ka LED ndriçim, Blu-ray dhe një ekran Full HD 16 inçësh. Ky pritet të paraqitet së pari në dyqanet e Japonisë, por sa i përket 3D PC-ve nga Sony ende nuk është thënë asgjë. /pcworld.al

LEXO EDHE:  iFixit: Galaxy Fold është shumë delikat

Lajmet e fundit>