Lajmet

Spotify do të mbyllë shërbimin për ata që përdorin bllokues reklamash

Publikuar , 11 Shkurt 2019
Bllokuesit e reklamave kanë qenë dhimbje koke për Spotify. Kompania zbuloi se dy milionë përdorues përdorin bllokues reklamash. Spotify do të mbyllë shërbimin për ata që përdorin bllokues reklamash

Spotify do të marrë masa kundër bllokuesve të reklamave. Në një e-mail publikuar ditën e sotme thotë se të gjithë bllokuesit e reklamave janë të ndaluar të përdoren.

Bllokuesit e reklamave kanë qenë dhimbje koke për Spotify. Kompania zbuloi se dy milionë përdorues përdorin bllokues reklamash.

Gjatë tre mujorit të katërt kompania raportoi fitimin më të lartë që prej 2006. Abonentët u rritën me 36% në 96 milion në fund të 2018-ës.

Të ardhurat nga abonentët me pagesë përbëjnë 88% të të ardhurave totale. Javën e kaluar kompania ble Gimlet Media dhe Anchor. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Hakerë Rusë dhe Koresë së Veriut sulmuar kompani që po zhvillojnë vaksinën e koronavirusit

Tags >

spotify