Blog

Spotify ofron një vend pune për presidentin Amerikan në largim, Barak Obama

Publikuar , 11 Janar 2017
0
Spotify ofron një vend pune për presidentin Amerikan në largim, Barak Obama

“Jam në pritje të vendit të punës pranë Spotify sepse jam i sigurtë që të gjithë ju e keni pëlqyer listën time të preferencave,” ishte shakaja e presidentit Obama gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë. Dhe ja që nuk u desh të pritej më shumë.

Një vend pune figuron i lirë në uebsajtin e Spotify dhe duket vendi ideal për presidentin në largim. Shefi ekzekutiv i Spotify Daniel Ek duket se është i dhënë goxha pas kësaj mundësie kështu krijoi një vend pune: Presidenti i Preferencave.

Madje citoi Obamën në një postim në Twitter:

A mendoni se Obama i plotëson kriteret e Spotify? (PCWorld Albanian)

[arve url=”//giphy.com/embed/MAHVc81Ccu8iQ”/]

LEXO EDHE:  Bosi i Huawei thotë se mund ti rezistojnë çdo sulmi nga Shtetet e Bashkuara