Lajmet

Spotify ruan distancën me Apple Music

Publikuar , 08 Qershor 2017
0
Dhe ende pas dy vitesh Spotify ka arritur të mbajë Apple Music në distancë. Si për çudi diferenc ka ngelur e pandryshuar pothuajse. Spotify ruan distancën me Apple Music

Kur Apple lançoi Apple Music në 2015-ën, shumë njerëz dyshuan se Apple do të arrinte Spotify apo ta kalonte atë sa i përket numri të abonentëve me pagesë.

Fuqia financiare dhe reklamuese e Apple së bashku me një bazë përdoruesish iOS prej milionash, dukeshin një kombinim i vështirë për pionerët Suedezë të ofrimit të muzikës.

Dhe ende pas dy vitesh Spotify ka arritur të mbajë Apple Music në distancë. Si për çudi diferenc ka ngelur e pandryshuar pothuajse.

Madje muajt e fundit Spotify po largohet nga Apple. Sakaq gjatë kësaj jave në konferencën e zhvilluesve Apple tha se shërbimi i muzikës ka 27 milion abonentë me pagesë, plot 23 milion pas Spotify i cili arriti 50 milion në Mars. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Angela Merkel konfirmon se ka qenë shënjestër e hakerëve Rusë