Harduer

Sprint ofron Nexus S 4G

Publikuar , 09 Maj 2011
0
Sprint ofron Nexus S 4G

Të prodhuar nga Samsung dhe nën markën e Google, Nexus S 4G ka sistemin Android 2.3, të njohur ndryshe si Gingerbread dhe ofron një ekran të ndjeshëm 4 inçësh, që është kursyes i madh i energjsë, një procesor Hummingbird 1GHz, 16GB madhësi të memories, dy kamera dhe mundësinë për komunikim.

Pajisja është e ngjashme me verisonin T-Mobile, por ka edhe çipin WiMAX, i cili mundëson bartjen e shpejtë të të dhënave (teorikisht, deri në 40 megabitë për sekond).

Ky telefon është i gatshëm në Best Buy./pcworldalbanian

 

LEXO EDHE:  Me smartfonin e ri HTC na kujton se ekziston