Blog

Statistika të bllokimit të reklamave online (Infografik)

Publikuar , 06 Shkurt 2016
0
Statistika të bllokimit të reklamave online (Infografik)

AdBlockStatsFeat-644x373Përdoruesit e internetit i urrejnë reklamat. Në këtë përfundim na nxjerr infografiku i mëposhtëm dhe besojmë se ndërsa po lexoni këtë artikull edhe ju jeni duke përdorur një Adblock.

Po sa përqind e përdoruesve po bllojnë reklamat? Pse i bllokojnë? Këto pyetje i marrin përgjigjet në infografikun e mëposhtëm. (PCWorld Albanian)

invespcro

ad-blocking

LEXO EDHE:  Facebook hyn në biznesin e operatorëve celularë