Lajmet

Stema e UÇK-së në faqen e agjensisë Serbe të lajmeve “Tanjug”

Publikuar , 30 Janar 2017
0
Stema e UÇK-së në faqen e agjensisë Serbe të lajmeve “Tanjug”

Agjencia serbe e lajmeve “Tanjug” është sulmuar nga hakerët për një kohë të shkurtë, duke ia vënë flamurin kuq e zi me stemën e UÇK-së.

Në një mbishkrim që ishte aty shkruhej “Kosova është Shqipëri”.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ‘Tanjug’.

“Në faqen e Tanjug këtë mëngjes kishte një flamur kuq e zi me simbole të të ashtuquajturës Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe mbishkrimin “Kosova është Shqipëri”, shkruan agjencia e lajmeve Tanjug./Insajderi.com

LEXO EDHE:  Facebook goditet me gjobën më të rëndë në historinë e kompanisë

Lajmet e fundit>