Lajmet

Sulmohet Kosova-sot.info

Publikuar , 28 Korrik 2011
0
Sulmohet Kosova-sot.info

Artikuj të shumtë që publikohen në këtë portal ishin fshirë, ndërsa anash ishte vendosur simboli që ndodhet në flamurin e Serbisë. Në faqe është shkruar që Kosova është pjesë e Serbisë.

Këto sulme vijnë si rezultat i gjendjes së tensionur gjatë ditëve të fundit, e shkaktuar pas vendimit e bllokimit të produkteve serbe për tregun në Kosovë, po ashtu dhe vendosjen e kontrollit shtetëror në pikat 1 dhe 31 në kufirin me Serbinë, të cilat gjëra u përcollën me vrasjen e një polici të forcave speciale, i cili u shpall nga kryetarja e shtetit, Atifete Jahjaga, si hero i shtetit, Enver Zymberi, dhe shkatërrimin e pikave kufitare 1 dhe 31.

Në faqe shkruhej:
HACKED BY m1l05 & StRoNiX

Tani faqja është kthyer në gjendjen normale./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Microsoft bën lëvizjen e papritur prë përdoruesit e iOS dhe Android