Lajmet

Sulmohet Ueb faqja e MPB-së dhe policisë maqedonase

Publikuar , 26 Qershor 2012
0
Sulmohet Ueb faqja e MPB-së dhe policisë maqedonase

Grupi i hakerëve nga Kosova të njohur si “Kosova Network Security”, gjatë ditës së sotme kanë sulmuar Ueb faqen e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Policisë Maqedonase.

Arsyeja e këtij sulmi sipas KNS-së, është kundërpërgjigjje ndaj ofendimeve të tepërta dhe dhunës së ushtruar ndaj shqiptarëve nga policia maqedonase.

Kohëve të fundit janë shpeshtuar sulmet kibernetike në mes të grupeve të hakerëve nga Kosova dhe atyre nga rajoni.

Gjatë sulmit grupi i hakerëve nga Kosova ka regjistruar pamje nga ky sulm, dhe më pas e kanë lansuar videon në YouTube. Videon e postuar nga Kosova Network Security mund ta shihni më poshtë. (PCWorld Albanian)[youtube id=”9kh3VUUqiAk”]

LEXO EDHE:  Yahoo do të paguajë 50 milion dollarë për përdoruesit e prekur nga sulmet kibernetike 2013-14

Lajmet e fundit>