Lajmet

Sulmohet Ueb faqja e një komune maqedonase

Publikuar , 25 Maj 2012
0
Sulmohet Ueb faqja e një komune maqedonase

Grupi i hakerëve i njohur si “Ethnic Albanian Hackers” nuk kanë të ndaluar dhe kohët e fundit janë bërë shumë aktiv me sulmet e tyre ndaj Ueb faqeve të caktuara. Shënjestra e sulmit të tyre të radhës është Ueb faqja zyrtare e komunës Tume në Maqedoni. www.mogila.gov.mk 

Edhe në këto momente kur po raportojmë kjo Ueb faqe ende vazhdon të ketë mbishkrimin “Hacked by Ethnic Albanian Hackers”. Në faqe është e vendosur harta e Shqipërise etnike si dhe data e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë 28.11.1912. Ky sulm është  kundërpërgjigjje ndaj arrestimeve të fundit të shqiptarëve të kryera nga forcat e policisë në Maqedoni, dhe të shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Hakerët shqiptarë gjithashtu kanë postuar edhe porosi tjera për maqedonasit, ku ata i cilësojnë si popull racist. Në vazhdim po ju sjellim porosinë e plotë të këtij grupi hakerësh të postuar në faqen e lartëpëmendur. (PCWorld Albanian)

“Ju populli maqedonas jeni thjesht njerze racista , te cilet mundoheni ti largoni shqiptaret nga vendi qe dikur ka qene i tyre , mirepo ju i morret trojet tona me dhune , duke ju ndihmuar edhe aleatet e juaj .Mirepo po ju tregojme qe sado qe beni veprime nacionaliste si , “Rrahja e nxenseve shqiptar? , Djegia e flamurit , ” e shume veprime tjera qe jeni duke i bere ,vendosja e nofkave ” radikal islamist ” etj ne nuk do te mund tna perzuni nga trojet tona .
Mirepo ketu gisht po kan partia ne pushtet si dhe organizatat krishtere !
Qellimi i Partive Politike [vmro-dpmne] eshte qe ti largoni shqitaret nga trojet e tyre !
Qellimi i Organizatave Krishtere eshte qe te zhdukin shqiptaret MUSLIMAN duke i provokuar me Djegijen e Flamurit , Perqeshjen e Fese Islame , Shkrimet ne dyer te Xhami-ve etj etj
Mirepo nje gje po ju tregojme qe durimit tone eshte duke i ardhur fundi!”
Jena nje komb qe s’dina mu nda , Shqiperi ETNIKE tjeter nuk ka.

LEXO EDHE:  Ushtria Amerikane gjatë 5 javëve është hakuar nga 52 hakerë