Lajmet

Super Mario 64 bëhet loja më e shtrenjtë shitur ndonjëherë

Nga: PCWorld
Publikuar , 13 Korrik 2021
Karta e lojës e cila daton nga 1996 ishte në kërkesë të lartë në një ankand të Heritage Auctions për shkak të rëndësisë historike, gjendjes dhe rrallesës së saj. Super Mario 64 bëhet loja më e shtrenjtë shitur ndonjëherë

Një kopje e pahapur e video lojës Super Mario 64 është shitur në ankand për mëse 1.5 milionë dollarë duke u bërë video loja më e shtrenjtë shitur ndonjëherë.

Karta e lojës e cila daton nga 1996 ishte në kërkesë të lartë në një ankand të Heritage Auctions për shkak të rëndësisë historike, gjendjes dhe rrallesës së saj.

Super Mario 64 mbetet si një prej video lojërave më ikonike në histori dhe falë platformës së saj 3D ndihmoi në shitjen e miliona konsolave Nintendo 64 me lançimin e tij.

Karta e shitur ditën e Dielë kishte një vlerësim prej 9.8 A+++ që do të thotë se ishte në kushte thuajse perfekte dhe e paprekur. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Facebook sjell enkriptimin fundor për të gjitha bisedat në Messenger