Lajmet

Super Mario Run debuton në iOS më 15 Dhjetor

Publikuar , 15 Nëntor 2016
0
Super Mario Run debuton në iOS më 15 Dhjetor

mobile_supermariorun_illustration_02-796x448

Publikuar fillimisht në GameWorld.al

iPhone-t e rinj nuk ishin aq surprizues dhe në aktivitetin madhor të Apple mbajtur gjatë Shtatori, ishte lançimi i lojës së famshme Super Mario Run në iOS që përbente lajm.

Tani kemi një datë ekzakte të debutimit: 15 Dhjetor. I panjohur me lojën? Është një lojë vrapimi me karakterin legjendar të Marios dhe në momentin që prekni mbi ekran ai do të kërcejë.

mobile_supermariorun_iphone6plus_screenshot-only_05Loja ka dy modalitete, “Ghost” nëpërmjet së cilës konkurroni me kohët e lojtarëve të tjerë si dhe një modalitet nëpërmjet të cilit përdoruesit krijojnë vetë nivelet. Si rezultat përdoruesit grumbullojnë monedha për të blerë aseste dhe krijuar nivelet e tyre të lojës.

Secilin prej modaliteteve të lojës mund ta luani falas por nëse eksperiencë të plotë atëherë duhet të paguani 9.99 dollar vetëm njëherë të vetme. Nintendo ka konfirmuar lojën edhe për platformën Android por pa dhënë më tepër detaje. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Kompjuteri kuantik i Google ka bërë atë që superkompjuterit më të fuqishëm në botë i duhen 10,000 vite