Harduer

T-mobile G2 tani në dispozicion me shitjet e reja

Publikuar , 13 Shtator 2010
0
T-mobile G2 tani në dispozicion me shitjet e reja

G2 do të jetë në  shitje me një cmim prej 199.99 dollar, me një kontratë dy-vjeqare dhe vjen me versionin e fundit të google Android OS dhe Android 2.2 froyo.

T-mobile G2 do të ketë rrjet të rin nga T-mobile HSPA që është projektuar për të ofruar dhe shkarkuar shpejtësi deri në 14,4 Mbps dhe i cili  përmban një procesor 800MHz Qualcomm MSM7230 Snapdragon.

T-mobile G2 do të shfaqet me një tastierë rrëshqitëse QWERTY, dhe një ekran 3,7 inch dhe me një prekje kapacitative dhe me një memorie 4GB gjithashtu ka një microSD card me të cilën do të vijë e ngarkuar edhe një kartë 8GB microSD.

Specifikimet e tjera përfshijnë një aparat fotografik me pesë megapixel i cili është i aftë të regjistrojë në 720p HD video, plus ajo gjithashtu përmban një LED flash të ndërtuar. G2 ka edhe karakteristika të Swype dhe vjen me një sërë shërbimesh të Googletë mundësuara nëpërmjet BGR.

LEXO EDHE:  Avancimi i i fundit teknologjik i AMD, disfatë e madhe për Intel