Harduer

Tabletët Microsoft Surface përgatiten për ridizajnimin më të madh në 7 vite

Nga: PCWorld
Publikuar , 21 Shtator 2021
Surface Pro 8 do të jetë më i trashë sesa Pro X. Sipas raportimeve ekrani do të jetë një panel 120Hz, një frekuencë e cila do të jetë dinamike dhe përshtatet sipas përmbajtjes. Tabletët Microsoft Surface përgatiten për ridizajnimin më të madh në 7 vite

Microsoft po përgatitet për lançimin e Surface Pro 8 ditën e nesërme. Burime të afërta me Microsoft tregojnë se tableti i ri do të ketë ridizajnimin më të madh që prej Surface Pro 3 7 vite më parë.

Tableti do të ketë skaje të rrumbullakëta, një tastierë të re me një laps Surface Pen të ri. Sakaq kornizat e ekranit në fillim dhe fund të nuk do të eliminohen plotësisht por do të jenë shumë më të vogla.

Surface Pro 8 do të jetë më i trashë sesa Pro X. Sipas raportimeve ekrani do të jetë një panel 120Hz, një frekuencë e cila do të jetë dinamike dhe përshtatet sipas përmbajtjes.

Së fundi me tabletin e ri Surface, Microsoft do të kalojë tek portat Thunderbolt duke braktisë ato USB-A. Në evenimentin e ditës së nesër presim që Microsoft të zbulojë Surface Pro 8, Surface Book, Surface Pro X, Surface Go 3 dhe Surface Duo 2. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Një problem sigurie në Office po përdoret në sulme kibernetike