Blog

Tableti i merr jetën vajzës 3 vjeçare në Spanjë

Publikuar , 26 Shtator 2018
0
Sipas raportimeve lokale ajo ishte në ndenjësen e pasme të fiksuar në isofix por aksidenti bëri të tableti ti përplasej në fytyrë. Tableti i merr jetën vajzës 3 vjeçare në Spanjë

Vdekja e një vajze 3 vjeçare e cila u godit nga një tablet si pasojë e një aksidenti rrugor ngriti shqetësime për përdorimin e këtyre pajisjeve gjatë udhëtimeve.

3 vjeçarja mbeti e vdekur në vend kur makina e cila po drejtohej nga e ëma u përplas pas një autobusi shkolle në Spanjë.

Sipas raportimeve lokale ajo ishte në ndenjësen e pasme të fiksuar në isofix por aksidenti bëri të tableti ti përplasej në fytyrë.

Kjo tragjedi e pazakontë ndodhi në qytezën Vilanova de Arousa në Veriperëndim të Spanjës.

Edhe pse shkaku i vdekjes mbetet për tu verifikuar, policia tha se tableti i kishte shkaktuar dëmtime të mëdha në kokë.

E ëma 26 vjeçare është trajtuar për lëndime të lehta. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Xiaomi, Vivo dhe Oppo bashkëpunojnë për të transferuar të dhënat mes telefonëve të tyre