Harduer

Tableti i HP do të quhet PalmPad

Publikuar , 19 Korrik 2010
0
Tableti i HP do të quhet PalmPad

Një aplikacion i ri i dërguar për markë tregtare ka vënë në pah mundësin për këtë emërtim të tabletit të ardhshëm të HP-së, që është bërë produkt më serioz dhe më i përfolur pas blerjes së Palm nga ana e HP-së. Tableti PalmPad ka gjasa teorikisht që të lansohet gjatë këtij viti, megjtihëse në këtë aspekt nuk është konfirmuar asgjë.

Thashethemet e mëhershme patën sugjeruar për një tablet të HP-së me bazë në webOS, të koduar me emrin Hurricane, megjithëse as kjo PalmPad që u paraqit sot nuk e as Hurricane nuk është konfirmuar zyrtarisht nga askush.

Para blerjes, HP pati shpalosur planet për të sjellë Palm Web OS, përtej celularëve të mençur dhe në në tablet e netbook, për shkak se në këtë mënyrë reduktohen kostot dhe rritet jetëgjatësia e baterisë.

LEXO EDHE:  Nëse kërkoni një telefon gaming buxhetor, ky është smartfoni për tu blerë