Lajmet

Tani mund të dërgoni mesazhe tekst nga kompjuteri juaj

Publikuar , 06 Nëntor 2014
0
Tani mund të dërgoni mesazhe tekst nga kompjuteri juaj

cpdm2fy0vecg7c2upethAndroid: Aplikacioni fantastik Pushbullet që ju mundëson të sinkronizoni njoftimet mes telefonit dhe PC-së suaj sapo ka marrë një përditësim tjetër. Tani, ju mund të dërgoni mesazhe tekstuale përgjatë telefonit tuaj me Android nga shtojca për shfletuesin Chrome, duke e kthyer aplikacionin Pushbullet në një zgjidhje për dërgim të mesazheve tekst nga PC-ja juaj.

Pushbullet së fundi shtoi mundësinë për t’iu përgjigjur porosive tekstuale, por tani ju edhe mund t’i dërgoni ato nga butoni në Chrome. Procesi është shumë i drejtpërdrejtë dhe punon mjaft mirë – ai madje i mbush automatikisht emrat e kontakteve për ta lehtësuar procesin. Ende nuk është aq i fuqishëm sa MightyText, por punon mjaft mirë për editim bazik të tekstit. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Apple mund të vendosë ekrane OLED edhe tek laptopët dhe tabletët

Lajmet e fundit>