Harduer

Tashmë në shitje iPhone 5, jo por kloni i tij

Publikuar , 12 Shtator 2012
0
Tashmë në shitje iPhone 5, jo por kloni i tij

iPhone 5 aq shumë i pëlqyer nga njerëzit tashmë mund të ballafaqohet me sfidën në Kinë – edhe pse tashmë nuk ka dalë në publik.

Sipas GizChina, së fundi GooPhone zbuloi telefonin e vet në fundin e muajin gusht dhe duket mjaft ngjashëm me fotografitë e lëshuara të iPhone 5 që kanë qarkulluar përgjatë uebit.

GooPhone I5 funksionon në platformën Android mund të marrë një paraqitje prej 3.5 inçësh në vend të asaj prej 4 inçësh që është përfolur të përfshihet në iPhone .

Sa për të tjerat, të dy smartfonët duken mjaft identikë.

Raw Story raporton që GooPhone do të përfshijë një procesor 1.4 GHz quad-core, kamerë prej 8 megapiksellësh, ekran HD dhe themen e desktopit që është i ngjashëm me estetikën e ikonave në iPhone.

Sipas Bloomberg Businessweek, kjo pajisje kushton 300 dollarë. Nëse ky telefon i klonuar është një marrëveshje e vërtetë, Apple mund të ketë probleme më të mëdha se sa vetëm një betejë për çmim në Kinë.

Sipas Gizmodos, GooPhone, biznesi i smartfonit të Shenzhen Shenma Lianzhong e-Commerce, është duke planifikuar që ta padis ndërmarrjen Apple nëse provon të lëshojë iPhone 5 e vet, duke cituar shkeljet e patentave. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  AKEP do të monitorojë mbulimin me 4G edhe në zonat me popullsi të ulët

Lajmet e fundit>