Lajmet

Të bësh sërf me një dron, një eksperiencë e cila kushton 17,495 dollar

Publikuar , 10 Shtator 2016
0
Të bësh sërf me një dron, një eksperiencë e cila kushton 17,495 dollar

drone-filming-surfNë të kaluarën janë realizuar testime ku dronët janë përdorur për të tërhequr skiatorët përgjatë dëborës, një histori kjo e pasuksesshme. Por me ndihmën e kombinimit të forcave të erës dhe ujit, sërfi me ndihmën e një droni duket aktualisht i mundur.

Megjithatë mbani mend, se droni i përdorur në video është një model Freefly Systems Alta 8 – një dron me çmim $17,495 me tetë shtytës të ideuar për mbajtur pajisje të rënda.(PCWorld Albanian)

[youtube id=”BuRf6r0LuL8″]

LEXO EDHE:  Protestuesit e Hong Kongut po përdorin një aplikacion komunikimit që autoritetet Kineze nuk e përgjojnë dot

Tags >

Dron