Biznes

Të gjitha produktet e Google do të përbëhen nga materiale të ricikluara deri më 2020

Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 06 Gusht 2019
0
Gjithashtu Google tha se të gjitha dërgesat do ti bënte neutrale ndaj karbonit deri më 2020. Të gjitha produktet e Google do të përbëhen nga materiale të ricikluara deri më 2020

Google ditën e Hënë premtoi të përdorë materiale të ricikluara në të gjithë produktet “Made in Google” deri në 2022.

Aktualisht portofoli i produkteve të Google përbëhet nga telefonët Pixel, Pixelbook, Google Home, Nest dhe aksesorët si kasa telefonësh dhe standarde karikimi.

Në një intervistë për Fast Company, Google tha se kishte filluar të përdorte një plastikë të ricikluar në pajisje Chromecast dhe shishe pre plastike për të krijuar materialet përbërëse të Google Home.

Lëvizja vjen pas premtimit të Apple për të përdorur materiale të ricikluara në produktet e saj. Në fillim të vitit Samsung bëri të njëjtën gjë duke premtuar përdorimin e materialeve të ricikluara.

Gjithashtu Google tha se të gjitha dërgesat do ti bënte neutrale ndaj karbonit deri më 2020. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Policia Franceze rrezoi një botnet masiv kriptomonedhash dhe vrau 850,000 infektime në distancë

Tags >

Google