Lajmet

Të gjitha shërbimet e Qendrës së Zhvilluesve të Apple tani janë rikthyer online

Publikuar , 12 Gusht 2013
0
Të gjitha shërbimet e Qendrës së Zhvilluesve të Apple tani janë rikthyer online

appleApple filloi të ofrojë përsëri online Qendrën e Zhvilluesve pasi kishte pasur një ndërprerje prej tetë ditësh.

Gati tre javë pas ndërprerjes, të gjitha shërbimet e përqendruara për zhvillues janë në gjendje të rregullt për funksionim.

Anëtarët e tanishëm kanë pasur një muaj qasje shtesë tek llogaritë e tyre për të kompensuar kohën e ndërprerjes, siç raporton 9toMac.

Apple fillimisht ndërpreu faqen pa komunikuar për ndryshimin, ndonëse kishte njoftuar fillimisht zhvilluesit që ishte duke rregulluar sistemet e veta pas një ndërhyrjeje. Një vegël për statusin e sistemit ishte paraqitur si njëra nga ndryshimet dhe tani i paraqet të gjitha shërbimet online. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Biznesmeni që bleu Telekom Albania pranë blerjes të operatorit celular Telekom Romania

Tags >

Apple