Harduer

A do të sfidojë Samsung Galaxy Watch dominimin e Apple?

Publikuar , 13 Gusht 2018
Mbase tipari më dallues është jetëgjatësia e baterisë ku Samsung pretendon për “disa ditë” me një karikim të vetëm. A do të sfidojë Samsung Galaxy Watch dominimin e Apple?

Kur Samsung prezantoi Galaxy Note 9 javën e kaluar, gjigandi Korean i elektronikës kishte edhe një produkt të ri për të treguar: një orë inteligjente.

Galaxy Watch është veshja e parë elektronike në familjen Galaxy dhe vjen në dy madhësi 42 dhe 46 mm.

Ka një dizajn të rrumbullakët dhe rripa tradicionalë si Apple Watch. Galaxy Watch vjen me disa funksion për gjurmimin e shëndetit dhe një opsion LTE.

Mbase tipari më dallues është jetëgjatësia e baterisë ku Samsung pretendon për “disa ditë” me një karikim të vetëm.

Bazuar në grafikun e mëposhtëm dhe të dhëna që vinë nga IDC, Samsung ak shumë për të bërë nëse do të sfidojë pozitat dominuese të Apple.

Në 2017-ën gjigandi i iPhone shiti 17.7 milion orë krahasuar me 3.6 milion të Samsung. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Samsung thotë se gjenerata e re e Galaxy Z Fold sjell një opsion të shumëkërkuar